استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست و دقیقا به چه مفهومی اشاره دارد.

این تعریف هم شامل دو بخش استراتژی و دیجیتال مارکتینگ است.

استراتژی را در پست استراتژی چیست؟ توضیح دادیم.

دیجیتال مارکتینگ را هم در پست ” دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ”  تشریح  کردیم . در این پست استراتژی دیجیتال مارکتینگ صحبت خواهیم کرد.

وقتی شروع به جستجوی دیجیتال مارکتینگ می کنید. تا دلتان می خواهید مطلب در مورد سئو, بازاریابی شبکه های اجتلاماعی , بازاریابی وابسته و غیره پیدا خواهید کرد. دوستان عزیزم همه اینها تاکتیک هستند نه استراتژی. بیشتر محتواهایی که پیدا می کنید در مورد تاکتیک ها هستند. البته چارچوب کلی این کانال ها در مبحث استراتژی گنجانده می شود و ماهیت آنها تاکتیک هست نه استراتژی. کمتر وب سایتی را پیدا خواهید کرد که در مورد استراتژی ها گفته باشند. به شخصه معتقد هستم استفاده از تاکتیک ها بدون استراتژی ضعف بزرگی محسوب می شود که کسب وکارهای ایرانی حتی شرکت های بزرگ درگیر آن هستند. شما باید یک تفاوتی بین طرح دیجیتال مارکتینگ و استراتژی دیجیتال مارکتینگ قائل شوید. این دو با هم متفاوت هستند. فراموش نکنید که تا شما طرح دیجیتال مارکتینگ ایجاد نکنید نمی توانید استراتژی دیجیتال مارکتینگ را ایجاد کنید. مهمترین بخش یک طرح دیجیتال مارکتینگ استراتژی آن است. قلب تپنده طرح دیجیتال مارکتینگ استراتژی آن است. جایگاه استراتژی در طرح به قدری مهم است که ما در بسیاری از مباحثات به جای طرح دیجیتال مارکتینگ از اصطلاح استراتژی دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنیم.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست و چرا به آن نیاز دارید

به طور کلی استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما باید مخاطبان هدف را شناسایی کند.

مثل بازاریابی سنتی که شناسایی مخاطبان هدف مهم است.

شناسایی مخاطبان هدف بر روی کانال های آنلاین نیز مهم است. استراتژی دیجیتال مارکتینگ به دنبال ایجاد تمایز کانال های دیجیتال شما است. این در صورتی است که موارد این چنینی در سایر گام طرح دیجیتال مشخص نمی شود. بنابراین استراتژی بر روی مفاهیمی مثل تمایز, بخش بندی , هدف گذاری و ایجاد یک ارزش عالی بحث می کند. برای اینکه بتوانید یک استراتژی دقیق و شفافی ایجاد کنید باید بتوانید تجزیه و تحلیل دقیقی انجام بدهید. انجام یک تحلیل دقیق به تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ شفاف کمک خواهد کرد.


ویدئوهای پیشنهادی

آقای گرنت لبوف مصاحبه ای با دکتر دیو چافی استراتژیست آمریکایی داشته است. دکتر دیو چافی در این مصاحبه در مورد اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ به نکات مهمی اشاره می کند.


مطالب پیشنهادی

استراتژی چیست؟

طرح دیجیتال چیست؟

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟


دوره آموزشی پیشنهادی

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست

مطالب مرتبط

نظرات شما

X
قالب ووکامرس