تحلیل شکاف دیجیتال مارکتینگ چیست

تحلیل شکاف دیجیتال مارکتینگ چیست

تحلیل شکاف دیجیتال مارکتینگ چیست و چرا مهم است

شکاف و تحلیلش یک بخش کلیدی از گام تجزیه و تحلیل از پرفکت پلن دیجیتال است.

برای ایجاد یک تجزیه و تحلیل جامع دیجیتال می‌توانید از واحد آموزشی “ استپ پلن تحلیل دیجیتال” استفاده کنید.

تحلیل شکاف دیجیتال مارکتینگ چیست

همیشه بین جایی که هستید و جایی که باید باشید فاصله‌ وجود خواهد داشت.

فاصله بین نتایج بدست آمده و هدف گذاری شده به عنوان شکاف شناخته میشود.وجود شکاف در مسیر رشد دیجیتال امری طبیعیست. محیط دیجیتال پویاست, و متغییرهای زیادی دارد که مرتب در حال تغییرند. گاها این پویایی سبب می‌شود نتایج و عملکرد مورد انتظارتان رقم نخورد و شکافی بین آنچه انتظار داشتید و آنچه به دست می آ‌ورید به وجود بیاید. وقتی برای رشد برنامه ریزی می کنید شکاف اجتناب ناپذیر است. این اجتناب ناپذیری دلیلی بر نادیده گرفتن شکاف نمی‌شود. بازاریابان حرفه ای به جای نادیده گرفتن شکاف آن را مدیریت می کنند. یکی از روش هایی که می توانید شکاف را بهتر مدیریت کنید داشتن برنامه یا پلن است. داشتن یک پلن دیجیتال مارکتینگ مدون  کمکتان می کند پویایی و متغییرهای دیجیتال را تا حدزیادی کنترل و برای آن برنامه ریزی کنید. 

 

الزامات تحلیل شکاف دیجیتال مارکتینگ

تحلیل شکاف در بازاریابی و بازاریابی دیجیتال الزاماتی دارد.

آیا می‌توانیم با برداشتن یک کاغذ و نوشتن اطلاعات بازاریابی یک تحلیل شکاف انجام دهیم؟

پاسخ به این سوال خیر است. برای انجام یک تحلیل شکاف دیجیتال به دو چیز نیاز دارید. اول هدف گذاری دیجیتال. پس اولین کاری که باید انجام بدهیم یک هدف گذاری دقیق است؛ و دومین کار یک کنترل دقیق است. وقتی در ابتدای دوره مالی برای هدف گذاری دیجیتال انجام می‌دهیم باید تا پایان دوره صبر کنیم و سپس تحلیل شکاف دیجیتال مارکتینگ انجام بدهیم. وقتی نتایج آخر دوره را با اهدافی که در ابتدای دوره تدوین کرده‌ایم کنار هم می‌گذاریم،می‌توانیم شکاف موجود را شناسایی و سپس هدف گذاری مجدد و تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ.

راهنمای هدف گذاری دیجیتال مارکتینگ یکپارچه

چرا تحلیل شکاف دیجیتال مارکتینگ مهم است.

شکاف در هر سطحی می تواند روند فعالیت کسب وکار دیجیتال را دچار اختلال کند.

تحلیل شکاف بخشی از گام تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ است.

تحلیل شکاف برای یک پلنر دیجیتال از این جهت مهم است که ارتباط خیلی نزدیکی با هدف گذاری و استراتژی دارد. شما با تحلیل شکاف می توانید میزان انحراف از مسیر و اهداف تعیین شده را شناسایی و آنها را مجددا هدف گذاری کنید. هدف گذاری مجدد اهداف , استراتژی ها را تغییر و تغییر استراتژی ها در نهایت تاکتیک ها را تغییر خواهند داد. هر تغییری در اهداف, استراتژی و تاکتیک ها بر روی منابع در دسترس شما تاثیر خواهد گذاشت.بنابراین  به دلیل تاثیر عمیقی که تحلیل شکاف بر روی بخش های مختلف یک طرح خواهد گذاشت بهتر است که به جای دوری از شکاف با یک تحلیل هوشمند مدیریتش کنید.

چگونه شکاف دیجیتال را تحلیل و چه متغییرهای را تحلیل کنید

برای اینکه بفهمید چه متغییرهایی را در تحلیل شکاف دیجیتال ارزیابی کنید، می‌توانید از راهنمای تحلیل شکاف دیجیتال استفاده کنید. 

اشاره کردم که تحلیل شکاف یک مهارت تحلیلی است که در استپ پلن تجزیه و تحلیل پرفکت پلن دیجیتال می‌آید. اگر تمایل داشتید می‌توانید استپ پلن تحلیل دیجیتال که شامل تحلیل شکاف نیز می‌شود را دانلود و مهارت تحلیلی تان را حرفه‌ای‌تر کنید.


مطالب مرتبط

نظرات شما

X
قالب ووکامرس