طرح دیجیتال مارکتینگ چیست

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست و تفاوت آن با سایر طرح ها.

قبلا در مورد طرح دیجیتال صحبت کردیم. به طور اجمالی با طرح دیجیتال آشنا شدید.

در اینجا به طور اجمالی در مورد ” طرح دیجیتال مارکتینگ ” صحبت خواهیم کرد. قبلا اشاره کردیم که مهمه که صرف نظر از نوع فعالیت دیجیتال, شما باید حتما برای فعالیت های دیجیتال خودتان یک طرح ایجاد کنید. ممکن است فعالیت مدنظر شما تجارت دیجیتال باشد یا بازاریابی دیجیتال یا کسب وکار دیجیتال. فعلا با تجارت دیجیتال و کسب وکار دیجیتال کاری نداریم. فقط روی ” دیجیتال مارکتینگ” بحث خواهیم کرد. شما برای بازاریابی سنتی یک طرح بازاریابی سنتی دارید. برای بازاریابی دیجیتال هم یک طرح بازاریابی دیجیتال دارید. پس ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ به لحاظ ساختاری  تفاوتی با طرح بازاریابی سنتی ندارد. ولی تمرکز طرح دیجیتال مارکتینگ شما بر روی فضای دیجیتال( آنلاین ) است. به تبع تمرکز طرح بازاریابی سنتی بر روی فضای سنتی( آفلاین) است.

شما باید برای کسب وکارتان یک طرح دیجیتال مارکتینگ یکپارچه ایجاد کنید.

شما نباید برای فعالیت دیجیتال خودتان یک طرح ایجاد کنید و برای فعالیت بازاریابی سنتی خودتان هم یک طرح.

اگر بنا به دلایلی هم موقعیت و شرایط شما ایجاب می کند طرح های مستقل داشته باشید. بدیهی است که باید طرح ها را یکپارچه کنید. حتما می دانید برای برای اینکه طرح های مستقل را هماهنگ کنید باید تیم مستقل داشته باشید. تیم هایی که بر روی طرح مستقل کار کنند و آنها را یکپارچه کنند. یکی از دلایل عدم موفقیت کسب وکارها این است که طرح های آنها یکپارچه نیست. وقتی شما نتوانید طرح ها را یکپارچه کنید نتایجی که به دست خواهید آورد نتایجی ضعیفی خواهد بود. کسب وکارهای زیادی هستند که دیجیتال مارکتینگ را انجام می دهند ولی طرح دیجیتال مارکتینگ ندارند. نداشتن طرح دیجیتال مارکیتنگ مشکلات زیادی برای افراد و شرکتها ایجادنموده است.


ویدئوهای پیشنهادی

آقای گرنت لبوف مصاحبه ای با دکتر دیو چافی استراتژیست آمریکایی داشته است. دکتر دیو چافی در این مصاحبه در مورد اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ به نکات مهمی اشاره می کند.


مطالب پیشنهادی

طرح دیجیتال چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟


دوره آموزشی پیشنهادی

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مطالب مرتبط

نظرات شما

X
قالب ووکامرس