طرح دیجیتال چیست

طرح دیجیتال چیست

طرح دیجیتال چیست

طرح دیجیتال چیست و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟

طرح دیجیتال شباهت های زیادی با سایر طرح های بازاریابی دارد.

اما تمرکز طرح دیجیتال بر روی موضوعات خاص حوزه دیجیتال است. شما باید برای دیجیتال و فعالیت های دیجیتال خودتان یک طرح خاص دیجیتال ایجاد کنید. این طرح دیجیتال در واقع طرحی است که ویژه اینترنت و کانال های دیجیتال است. اینکه شما طرح دیجیتال را چگونه تعریف کنید بستگی به نوع کسب وکار شما دارد. متداول ترین طرح های دیجیتال عبارتند از:

طرح تجارت دیجیتال

طرح کسب وکار دیجیتال

طرح بازاریابی دیجیتال

طرح بازاریابی چندکاناله

به هر حال صرف نظر از نوع طرحی که به آن نیاز دارید. طرح دیجیتالی که ایجاد می کنید باید استراتژی برند را تعریف کند. مهم است که شما برای دیجیتال مارکتینگ یک طرح دیجیتال خاص ایجاد کنید. پس از ایجاد طرح دیجیتال باید منابع مجزایی برای تمرکز بر روی فعالیت های دیجیتال تعریف کنید. طرح دیجیتال به عنوان یک ابزار کوتاه مدت اهداف کسب وکار دیجیتال شما را تعریف می کند. ضمن اینکه به تحول کسب وکار شما کمک می کند تا زمانیکه که تبدیل به بخشی از برنامه ریزی کسب وکار و فعالیت های دیجیتال شما تبدیل شود.

فراموش نکنید که ایجاد طرح دیجیتال با سایر طرح های بازاریابی متفاوت نیست.

زمانی که طرح دیجیتال ایجاد می کنید باید به نکته مهمی توجه کنید.

نکته این است که طرح دیجیتال شما باید با طرح کلی کسب وکار شما هماهنگی داشته باشد. از نقطه نظر فنی نباید طرح مستقلی برای فعالیت آنلاین و آفلاین ایجاد کنید. اشتباهی که در حال حاضر بسیاری از کسب وکارها درگیر آن هستند. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم می توانید طرح مستقل و خاص ایجاد کنید. ولی طرحی که ایجاد می کنید با یکپارچه باشد. ضمن اینکه باید تیم مستقلی هم داشته باشید که آنها را یکپارچه کنند.


ویدئوهای پیشنهادی

آقای گرنت لبوف مصاحبه ای با دکتر دیو چافی استراتژیست آمریکایی داشته است. دکتر دیو چافی در این مصاحبه در مورد اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ به نکات مهمی اشاره می کند.


مطالب پیشنهادی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

طرح دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟


دوره آموزشی پیشنهادی:

طرح دیجیتال چیست

مطالب مرتبط

نظرات شما

X
قالب ووکامرس